امام جمعه ایلام: استان ایلام باید به عنوان خادم زائران اربعین حسینی شناخته شود

امام جمعه ایلام: استان ایلام باید به عنوان خادم زائران اربعین حسینی شناخته شود

امام جمعه ایلام گفت: تلاش کنیم تا استان ایلام در این بزنگاه‌های سرنوشت‌ساز با نام نیک و خادمی زائر اربعین حسینی شناخته شود و مردم و مسئولان در راستای برگزاری با شکوه اربعین ۹۸ تلاش و از راهپیمایی اربعین آبروی  استان ایلام است.

حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار داشت: تقوی باعث افزایش رزق و روزی، خیر و برکت و افزایش عمر و مفتاح امور است که ضمن توصیه خود و شما نمازگزاران به تقوی الهی، رعایت تقوی در امور را فراموش نکنید.

خطیب جمعه ایلام در ضرورت عزاداری گفت: خداوند می‌فرماید «به یقین هر کس شعائر خدا را پاس دارد و بزرگ شمارد، در زمره پرهیزگاران است».

وی افزود: این آیه همگان را به بزرگداشت شعایر الهی تشویق می‌کند و مهم‌تر شعائر خدا زنده نگهداشتن قیام حسینی است که امروز شما مشتاقان حسینی در ایام عزای حسین(ع) در حفظ آن کوشا بوده و برای خود افتخار دنیا و آخرت را به‌دست آوردید.

امام جمعه ایلام در ادامه به مهیا شدن استان ایلام برای میزبانی زائران راهپیمایی اربعین 98 اشاره و خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین آبروی ما است و باید از آن محافظت کنیم.

وی در ادامه اهمیت راهپیمایی اربعین را در کلام مقام معظم رهبری مورد اشاره قرار داد و گفت: مقام معظم رهبری در اهمیت راهپیمایی اربعین فرموده‌اند که «پیاده‌روی اربعین» هم یکی دیگر از آن بزنگاه‌های تاریخ در عصر و سال‌های اخیر است.

امام جمعه ایلام به حضور  در ادامه راهپیمایی اربعین را  حرکت  عشق و ایمان نام برد و افزود: تلاش کنیم تا استان ایلام در این بزنگاه‌های سرنوشت‌ساز با نام نیک و خادمی زائر اربعین حسینی شناخته شود و مردم و مسئولان در راستای برگزاری با شکوه اربعین 98 تلاش و از راهپیمایی اربعین که  آبروی  استان ما است، استقبال ویژه و تام داشته باشیم.