سردار شریف: امروز دستان دشمن خالی‌تر از هر زمان دیگری است‌

سردار شریف: امروز دستان دشمن خالی‌تر از هر زمان دیگری است‌

 سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه دستان دشمن امروز خالی‌تر از هر زمان دیگری است گفت: امروز نه لیبرال‌ها نه سلطنت‌طلبان و منافقان هیچ قدرتی در برابر ملت ایران ندارند.

به گزارش تسنیم سردار رمضان شریف دقایقی پیش در همایش تجلیل از خبرنگاران گیلانی دفاع مقدس با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار داشت:‌ گفتمان انقلاب اسلامی الهام‌بخش و برگرفته از تعالیم الهی است و دشمن در برابر آن هر روز ضعیف‌تر می‌شود.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه نسل‌های جوان هر آن‌چه از انقلاب و دفاع مقدس می‌داند از بازماندگان دفاع مقدس است، افزود: در ابتدای انقلاب جمعیت ما 35 میلیون نفر بود امروز بالای 80 میلیون نفر یعنی 50 میلیون نفر دوران انقلاب اسلامی و حکومت دست نشانده غرب را درک نکرده‌اند.

سردار شریف با بیان اینکه سیطره رسانه‌ای دشمنان انقلاب اسلامی تلاش دارند تمام پیشرفت‌های کشور را نادیده بگیرد، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد ناکارآمدی‌ها را به رخ بکشد و پیشرفت‌های بزرگ انقلاب اسلامی را با ابزارهای رسانه‌ای خود کوچک جلوه دهد.

وی با بیان اینکه نمودار رشد انقلاب در همه شاخص‌ها پیشرفت‌های بسیار زیادی داشته است گفت: قدرت دشمن در مقایسه با ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و پس از پایان دوران جنگ سیر نزولی به خود گرفته و بدون کوچکترین اغراق، توانمندی امروز ملت ایران برای دفاع از آرمان‌ها با زمان گذشته قابل مقایسه نیست.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه کشور ما امروز در معرض یک جنگ بزرگ رسانه‌ای و روانی قرار دارد تصریح کرد:‌ امپراطوری رسانه‌ای غرب می‌خواهد تصویر ساختگی و مدنظر خود را از رهبر معظم انقلاب ترسیم کند و همان را با ابزار رسانه به خورد ملت‌های جهان بدهد.

سخنگوی سپاه پاسداران وجود شهید باکری‌ها و شهید املاکی‌ها در حوزه رسانه را از نیازهای بسیار ضروری انقلاب اسلامی اعلام کرد و ابراز داشت: دشمن برای حوزه رسانه برنامه مفصلی دارد و انقلاب ما در این وادی بسیار گسترده برای مقابله با هجمه‌ها به نیروهای مخلص و ایثارگر در عرصه قلم نیاز دارد.

سردار شریف ابعاد محاصره تبلیغاتی و عملیات جنگ روانی دشمن را از جنگ اقتصادی بسیار وسیع‌تر دانست و ابراز داشت: بسیاری از مردم کشورمان از پشت پرده رسانه‌هایی نظیر BBC اطلاعی ندارند و نمی‌دانند سر منشأ اصلی مطالب و اخباری که توسط رسانه‌های غربی منتشر می‌شود از کجا است.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران حذف بخشی از اخبار یا برجسته کردن بخشی از آن را شیوه دشمن در عرصه رسانه و تولید خبر خواند و عنوان کرد:‌ دشمن نداشته‌های خود در حوزه‌های مختلف را با رنگ و لعاب رسانه می‌پوشاند و در عوض داشته‌های سایر ملت‌ها را کوچک جلوه می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه دشمن ظلم‌های خود به سایر ملت‌ها را به اذهان عمومی دنیا دفاع از حقوق بشر معرفی می‌کند تصریح کرد: اگر کشوری در چهار گوشه جهان نظیر جمهوری اسلامی به یاری مظلومان بشتابد امپراطوری رسانه‌ای غرب آن را توسعه‌طلبی و دخالت در امور کشورهای دیگر معرفی می‌کند.

سخنگوی سپاه پاسداران طرفداران دموکراسی را بر اساس تعریف جبهه استکبار جهانی هم‌پیمانان آمریکا و ایادی آن دانست و اظهار داشت: پادشاه جوان و جاه‌طلب سعودی هزاران نفر را در سوریه و یمن به خاک و خون کشید اما همین سردمداران و طرفداران سینه‌چاک دموکراسی چیزی در مورد آن نگفتند.

سردار شریف با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در تمام جهان به‌ویژه در منطقه حساس غرب آسیا تنها نوکر می‌خواهند بیان داشت: کار به جایی رسیده ‌که سردمداران آمریکا در مقابل دوربین‌ها هیچ ابایی ندارند از اینکه ولیعهد یک کشور را در برابر دوربین‌های رسانه‌ای گاو شیرده معرفی کنند.

وی با تأکید بر اینکه این عدم واکنش در مقابل توهین‌های آشکار مقامات آمریکایی به ولیعهد یک کشور به علت حضور قدرتمندانه رسانه اتفاق می‌افتد ابراز داشت: مردم کشور عربستان سعودی هیچ واکنشی در برابر الفاظ زشت آمریکایی‌ها نداشتند زیرا رسانه‌‌ها قدرت تحلیل را از آن‌ها گرفته‌اند.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران به بهانه‌های واهی آمریکایی‌ها در آستانه تهاجم به کشور عراق اشاره کرد و ابراز داشت:‌ آمریکایی‌ها قبل از حمله به این کشور، عراق‌ و حزب بعث را تهدید نخست کره زمین خطاب می‌کردند و ادعا داشتند تسلیحات کشتار جمعی در این کشور وجود دارد.

سخنگوی سپاه پاسداران عدم واکنش آمریکایی‌ها پس از پایان جنگ عراق در برابر پیدا نشدن آثار وجود تسلیحات کشتار جمعی را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: مقامات آمریکا هیچ احترامی برای افکار عمومی جهان قائل نیستند و حتی یک گزارش کوتاه هم در این مورد پخش نکردند.

سردار شریف با تأکید بر اینکه رسانه‌های غرب با سرعت عمل بسیار بالای خود اجازه فکر کردن را به افکار عمومی دنیا نمی‌دهند تصریح کرد: امپراطوری و غول رسانه‌ای ملت‌های سایر نقاط جهان را علیه مسئولان و رهبران کشورشان به خیابان‌ها می‌کشانند در حالی‌که مردم از حقیقت خبر ندارند.

وی کشور ونزوئلا را نمونه بارز این اتفاقات یاد شده اعلام کرد و اظهار داشت: آمریکایی‌ها با قلدری تمام دارایی‌ها و سرمایه‌های این کشور را بلوکه می‌کنند در حالی‌که مردم ونزوئلا به علت فعالیت بسیار شدید و تبلیغات هدفدار رسانه‌های غرب نمی‌توانند برای آینده خود درست تصمیم‌گیری کنند.

سخنگوی سپاه پاسداران به گزارش اخیر یونسکو درباره شاخص‌های اصلی سواد در جهان اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس اعلام این سازمان فرهنگی ‌سواد افراد به شاخه‌هایی نظیر شامل، توانایی برقراری با اطرافیان، برقراری ارتباط با محیط‌کار، سواد مالی و سواد رسانه‌ای تقسیم‌بندی می‌شود.

سردار شریف با بیان اینکه داشتن مدرک دانشگاهی و تحصیلات آکادمیک به‌عنوان تنها شاخصه سنجش سواد افراد در نظر گرفته می‌شود خاطرنشان کرد: به‌همین علت است که در کشور ما مردم از رسانه اطلاعات زیادی ندارند و نمی‌دانند اخبار منتشر شده با چه هدفی پخش می‌شود.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران سست شدن بنیان‌های خانواده و ارزش‌های اخلاقی را مشکل بسیاری از کشورهای غربی نظیر فرانسه و انگلیس دانست و اظهار داشت:‌ جنگ رسانه‌ای تمام دنیا را به سیطره خود درآورده است و سعی دارد هر طور که شده به اهدافش برسد.

وی انتشار فیلم‌ها و اخبار در حوزه فضای مجازی و تشکیل فضای دو قطبی موافقان و مخالفان در کشورمان را یکی از حربه‌های تابلودار غرب اعلام کرد و افزود: به طور مثال در بخش از این فیلم‌ها بخشی از مردم به عنوان طرفداران حقوق حیوانات و بخشی به عنوان نماینده حکومت به‌عنوان دشمن معرفی می‌شود.

سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه موضوعات مهم سیاسی نظیر برجام و مسائل هسته‌ای نیز در کشورمان نتوانست چنین جو و فضای دو قطبی مخالف و موافق را ایجاد کند ابراز داشت: دشمن در برابر گفتمان منطقی انقلاب اسلامی کم آورده است به‌همین علت دست به چنین رفتارهای سخیفی می‌زند.

سردار شریف سکوت معنادار غربی‌ها در برابر انقلاب اسلامی و عدم پاسخگویی منطقی در برابر آن را از ضعف و استیصال آنان اعلام کرد و بیان داشت: آمریکایی‌ها برای چهره‌هایی که استحکام شخصیتی ندارند ساعت‌ها وقت می‌گذرانند تا بتوانند از آن به خیال خود به‌عنوان یک حربه علیه انقلاب استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها دست به دامن مریم رجوی تروریست و جاسوس تابلودار و ستون پنجم حزب بعث عراق شده‌اند تصریح کرد: این تروریست عامل کشتار بیش از 17 هزار نفر از مردم بی‌گناه ایران اسلامی است و روزی خود غربی‌ها وی را در لیست تروریست‌‌های بین‌المللی قرار داده بودند.

سخنگوی سپاه پاسداران به تلاش‌های خنده‌دار ربع پهلوی و نقشه‌های رنگارنگی که آمریکایی‌ها برای وی می‌کشند اشاره کرد و بیان داشت: ربع پهلوی تا توانست از اموال و دارایی‌های مردم ایران دزدید و به غارت برد و حالا در آن سوی آب‌ها با خیال خامی که آمریکایی‌ها به سرش انداخته‌اند روز و شب می‌گذراند.

سردار شریف روی آوردن غرب به چهره‌هایی نظیر رجوی‌ها و ربع پهلوی‌ها را نشانه ضعف دشمن در برابر انقلاب اسلامی دانست و افزود: دست دشمن امروز خالی‌تر از هر زمان دیگری است و برای مبارزه با انقلاب اسلامی تنها به جنگ اقتصادی و عملیات روانی رسانه‌های خود دلخوش کرده است.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران خداوند متعال و ولی عصر(عج) و رهبری مقتدر را از داشته‌های ارزشمند ملت بزرگ ایران اسلامی خواند و عنوان کرد:‌ تمام سردمداران جبهه استکبار جهانی امروز در برابر کسی که خود را سرباز کوچک ولایت می‌داند انگشت به دهان مانده‌اند.

وی به پیش‌بینی‌های حکیمانه مقام معظم رهبری در 16 خرداد 7 سال گذشته مقام معظم رهبری درباره تحولات سوریه اشاره کرد و بیان داشت: مقام معظم رهبری در همان زمان فرمودند دشمنان در سوریه کاری از پیش نخواهند برد و برنده واقعی این میدان نبرد دولت و ملت سوریه است.

سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه تمام ملت‌های جهان امروز به قدرت حکیمانه مقام معظم رهبری پی برده‌اند تصریح کرد: دشمن نیز به این امر بسیار بزرگ و قطعی واقف شده ‌اما در تمام این 30 سال اخیر تلاش کرد با ابزار رسانه‌ای خود خلاف این را به تمام جهان ثابت کند.

سردار شریف به تلاش جبهه رسانه‌ای غرب برای خبرسازی علیه مقام معظم رهبری اشاره کرد و ابراز داشت: امپراطوری رسانه‌ای دشمن در تمام این سال‌ها تلاش کرد حتی یک کلمه از مقام معظم رهبری در جهان منتشر نشود اما قدرت پروردگار بزرگ تمام خواب و خیال‌های آنان را بر باد داد.

وی سفر رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق و دیدار مقامات دو کشور را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: تمام این موفقیت‌ها به پاس خون پاک شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم رقم خورد که آرزو داشتند راه کربلای معلی روزی به روی شیعیان جهان گشوده شود.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران تلاش دشمن برای ایجاد رخنه در اذهان و افکار جوانان کشورمان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت:‌ امروز رسالت ما در حوزه‌های رسانه‌ و فضای مجازی بسیار سنگین است زیرا دشمن می‌خواهد حقایق را به‌صورت وارونه به مردم تحویل دهد.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه اگر خداوند متعال این توان را به ما برای مقابله با جنگ رسانه‌ای غرب بدهد ما پیروز این میدان می‌شویم افزود: امروز دستان ما پر از داشته‌های غنی و ارزشمند است در حالی‌که دشمن برای پیروزی به عناصر فاسد و بی‌هویت روی آورده است.

سردار شریف با تأکید بر اینکه ما برای ورود به گام دوم انقلاب مؤلفه‌های بسیار ارزشمندی را در اختیار داریم خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی هم‌اکنون در تمام زمینه‌ها و ابعاد برای جهان الهام‌بخش بوده و مشکلات اقتصادی و اشتغال با روحیه جهادی نیروهای انقلابی قابل رفع است.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران اسلامی از بهترین سطح امنیت در منطقه و جهان برخوردار هستند عنوان کرد: همانطور که در این حوزه‌ها به اقتدار کامل دست پیدا کرده‌ایم بدون شک می‌توانیم در عرصه‌ اقتصاد پایدار و رفاه اجتماعی نیز پیشرفت کنیم و با قاطعیت می‌گویم که تمام این موارد شدنی است.

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران حضور رزمندگان دوران دفاع مقدس که در جبهه‌های نبرد به دستان خالی در برابر دشمن ایستادگی کردند را مورد تأکید قرار داد و گفت‌:‌ اگر همین روحیه را امروز به کار بگیریم مطمئناً از گردنه‌ها و مشکلات پیش‌رو به‌راحتی می‌توانیم عبور کنیم./